Kādēļ “humpalas” nav tikai mirušu cilvēku apģērbi Foto: Unsplash

Antra Feldmane

Antra Feldmane, TVNET Planēta redaktore

2023. gada 21. februāris 13:23

Pēdējo gadu laikā arvien vairāk cilvēku izvēlas “otro roku” jeb “second-hand” apģērbus tā vietā, lai iztērētu savus līdzekļus “ātrās modes” – “fast fashion” precēm. Vai šādas ilgtspējīgas pirkumu izvēles spēj dot konkrētu labumu videi, kurā mēs visi dzīvojam globālās sasilšanas ēnā?

Raksta sākotnējais publicēšanas datums – 2022. gada 21. februāris

https://7e9718eccee70ef25b45c9105ee71f1d.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html

Arī Latvijā vēl deviņdesmitajos dominēja uzskats, ka “lietotajās” ieved tikai mirušu cilvēku apģērbus, kamēr mūsdienās šajā tirgū atgriežas tie paši zīmoli, ko esam raduši redzēt modīgajos apģērbu veikalos.

Čenoveta gan toreiz nav paklausījusi tēvu un visas jauniegādātās mantas izmetusi laukā pa savas guļamistabas logu. Čenoveta uzskata, ka iepirkties lietoto preču veikalā nozīmē arī būšanu vides aktīvistam. Tā ir piemērota nodarbe tiem, kuriem rūp vide un tas, ko aiz sevis atstājam.

Taču cik viegli ir mainīt pirkšanas paradumus, ja tik ļoti kārojas jaunākās zīmolu kolekcijas lietas? Lielbritānijā apģērbu tirgus ierindojas ceturtajā vietā aiz mājokļu tirgus, transporta un pārtikas negatīvās vides ietekmes aspektā.

Gada laikā tiek izmesti vairāk nekā puse no visiem “fast fashion” zīmolu apģērbiem, taču – vai “otro lietu” tirgus tam ir adekvāta atbilde?

Abonējiet, lai lasītu tālāk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: