Vīrs ar mūžīgu caurumu vēderāAleksiss Sv. Martēns Foto: Wikimedia Commons

TVNET

TVNET

2022. gada 6. oktobris 00:00

1

Zināms, ka šauta brūce vēderā parasti nav savienojama ar dzīvību, tomēr ne Aleksisa St. Martēna gadījumā. Gluži otrādi. Viņš, sašauts vēderā, ne tikai nodzīvoja garu mūžu, bet pat kļuva par kārotu izpētes objektu ārstiem un zinātniekiem. Kāpēc? Jo lodes atstātais caurums ļāva vērot, kā organisms pārstrādā ēdienu.

Pēc gadu ilgām ciešanām brūce beidzot sadzija, tiesa, tās malas nesaauga, zem ribām veidojot paliekošu caurumu, kas ļāva ieskatīties Martēna kuņģī. 18 mēnešus pēc negadījuma caurumam arī izveidojās dabisks sfinkters jeb gredzenveida muskulis, kas varēja sarauties, neļaujot no kuņģa izkrist ēdienam. Tiesa, šo sfinkteru bija viegli attaisīt ar pirkstu, tāpēc ārstiem bija unikāla iespēja ieskatīties gremošanas procesos.

Laikam ritot, Bomonts saprata, ka caurums Martēna miesā viņam sniedz unikālu iespēju novērot, kas notiek cilvēka iekšienē. Sapratis, ka šo iespēju nedrīkst laist garām, viņš Martēnam piedāvāja kalpotāja vietu savās mājās. Martēns piekrita, jo ievainojuma dēļ bija zaudējis savu kažokzvēra mednieka darbu. Tā nu viņš dienas vadīja, veicot dažādus mājsaimniecības darbus, bet, kad vien Bomonts palūdza, devās pie viņa uz kabinetu un ļāvās ārsta darbībām ar caurumu viņa vēderā.

Abonējiet, lai lasītu tālāk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: