“Viņš peld mums taisni virsū!” Kā divi pasažieru kuģi nesadalīja okeānuOkeāna laineris “SS Andrea Doria” Foto: Wikimedia Commons

TVNET

TVNET

2023. gada 15. janvāris 00:00

Divu okeāna laineru sadursme, pēc kuras viens no tiem nogrimst, ir ārkārtīgi rets notikums, tomēr tieši tas notika 1956. gada 25. jūlijā. Šī traģēdija kļuva par pirmo tāda veida notikumu, kuru bija iespējams vērot televīzijā, kas tajā laikā strauji kļuva populāra ASV, Kanādā un Eiropā.

Vēlākajā izmeklēšanā tika secināts, ka vainīga ir “Andrea Doria” apkalpe, kas nepareizi nolasīja radara signālus un pieņēma nepareizus lēmumus. Jūrnieki tika kritizēti arī pēc sadursmes, jo pirmajā glābšanas laivā, kas sasniedza laineri “Stockholm”, bija gandrīz tikai apkalpes locekļi, nevis pasažieri. Tiesa, vēlāk kuģa apkalpe tika slavēta par miera saglabāšanu un cilvēku nogādāšanu drošībā.

Pašlaik “Andrea Doria” vraks guļ aptuveni 76 metru dziļumā, un to bieži apciemo nirēji, kuru vidū vraks tiek dēvēts par niršanas Everestu. Lai arī varētu šķist, ka “Andrea Doria” traģēdija beidzās ar tā nogrimšanu, tomēr tā nav, proti, cenšoties to sasniegt, bojā gājuši jau vairāk nekā desmit nirēji.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: