Pazudušais čečenu blogeris tomēr nav nogalināts, kā tika baumots iepriekš

TVNET

TVNET

2023. gada 22. februāris 11:10

Foto: Ekrānšāviņš no video

Pazīstamais Čečenijas varas kritiķis, blogeris Tumso Abdurahmanovs par kura nogalināšanu Zviedrijā tika baumots decembrī, ir dzīvs – viņš nesen publiskojis jaunu video, ziņo Krievijas medijs “Meduza”.

Abdurahmanovs savā kanālā sociālajā tīklā “YouTube” otrdien publiskojis video ar nosaukumu “Atgriešanās”, kurā viņš paziņo, ka ir sveiks un vesels. Sīkāku informāciju par savas pazušanas apstākļiem gan viņš nesniedz.

Tumso Abdurahmanovs arī sazinājies ar čečenu aktīvistu organizāciju “Vayfond”, kas bāzējas Zviedrijā, kur iepriekš dzīvoja arī Abdurahmanovs.

“Vayfond” pārstāvji norādīja, ka organizācija nezina, kur šobrīd atrodas Abdurahmanovs, vien apstiprināja, ka viņš piezvanījis, lai precizētu kādu juridiskus jautājumu, un atļāvis paziņot, ka viņš ir dzīvs.

Tumso Abdurahmanovs pazuda pagājušā gada novembra beigās Zviedrijā.

Decembra sākumā čečenu opozīcijas “Telegram” kanāls “1ADAT”, atsaucoties uz avotiem Eiropā un Čečenijā, kā arī “Radio Brīvība”, atsaucoties uz Abdurahmanova līdzgaitniekiem, ziņoja, ka viņš esot nogalināts.

Zviedrijas policija šo informāciju gan toreiz neapstiprināja.

Tumso Abdurahmanovs ir pazīstams kā aktīvs Čečenijas varas un tās vadoņa Ramzana Kadirova kritiķis.

2015.gadā, pēc konflikta ar Kadirova radiniekiem, Abdurahmanovs aizbrauca no Čečenijas. Viņš Zviedrijā ieguva politisko patvērumu.

Slepkavības mēģinājumus Abdurahmanovs un viņa brālis piedzīvoja jau 2020. un 2021.gadā. 2021.gada decembrī Abdurahmanovs paziņoja, ka Čečenijā nolaupīti deviņi viņa radinieki.

Čečenu disidenta mīklainā pazušana. Kas varētu būt noticis?Pazīstamais Čečenijas disidents, Čečenijas vadoņa Ramzana Kadirova nepagurstošs kritiķis un blogeris Tumso Abdurahmanovs pazuda decembr…www.tvnet.lv

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: