Atēnās protestos saistībā ar traģisko vilcienu katastrofu izceļas sadursmes ar policiju

LETA/AFP

LETA/AFP

2023. gada 5. marts 14:01

Foto: AP/Scanpix

Atēnās svētdien tūkstošiem cilvēku sapulcējās pie parlamenta, pieprasot sodīt vainīgos par šonedēļ notikušo traģisko vilcienu katastrofu, un starp protestētājiem un policiju izcēlās sadursmes.

https://9f0e03db4e816e805be53e33ef513d15.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html

Vairāki demonstranti aizdedzināja atkritumu urnas un meta Molotova kokteiļus, savukārt policija atbildēja ar asaru gāzi un apdullinošām granātām.

Pēc policijas datiem, pie parlamenta bija sapulcējušies apmēram 12 000 cilvēku. Viņi palaida gaisā simtiem melnu balonu. Dažiem bija plakāti “Nost ar valdībām slepkavām!”

Traģiskā pasažieru vilciena un kravas vilciena sadursme, kurā gāja bojā 57 cilvēki, notika otrdien Grieķijas ziemeļos netālu no Larisas starp Atēnām un Salonikiem.

Traģiskajā vilcienu sadursmē Grieķijā bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 43 cilvēkiemBojāgājušo skaits pasažieru vilciena un kravas vilciena sadursmē, kas otrdienas vakarā īsi pirms pusnakts notika Grieķijas ziemeļos, ir piea…www.tvnet.lv

Dzelzceļa dispečera kļūdas dēļ pasažieru vilciens tika novirzīts uz sliedēm, pa kurām tuvojās preču vilciens. Dispečers ir apsūdzēts slepkavībā. Viņa advokāts paziņoja, ka klients uzņemas savu vainas daļu.

Protesti Grieķijā sākās ceturtdien, kad vairāki tūkstoši cilvēku izgāja Atēnu un Saloniku ielās, lai protestētu saistībā ar situāciju Grieķijas dzelzceļā, uzskatot to par nedrošu un slikti uzturētu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: