Pēc 30 gadiem “ledusskapī” pasaulē nākuši veselīgi dvīņi

TVNET

TVNET

2022. gada 30. novembris 00:00

Dvīņi Lidija un Timotijs
Dvīņi Lidija un Timotijs Foto: EPA/Scanpix

Dvīņi Lidija un Timotijs piedzima oktobra beigās, attīstoties no embrijiem, kas bija sasaldēti teju 30 gadus.

https://0b1005cf0a3df5bde4f0446c7f775e59.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html

https://0b1005cf0a3df5bde4f0446c7f775e59.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html

Kā vēstīts ziņu izdevumā “CNN”, dvīņi, iespējams, pārspējuši rekordu, kļūstot par pirmajiem jaundzimušajiem, kas attīstījušies no tik ilgi sasaldētiem embrijiem un piedzimuši īstās dzemdībās. Iepriekšējā rekordiste bija Mollija Evereta Gibsone, kuras embrijs bija sasaldēts 28 gadus. Viņas māte Tīna Gibsone bija vēl zīdainis, kad Mollija tika ievietota “ledusskapī”.

Pirmo reizi vēsturē piedzimis “28 gadus vecs” mazulisTenesī štatā ASV piedzimis visu laiku “vecākais” mazulis, proti, mazuļa embrijs tika sasaldēts 1992. gada oktobrī un saldētavā pavadīja 28 g…www.tvnet.lv

Teorētiski embriju var sasaldēt uz nenoteikti ilgu laiku. Embriji parasti tiek “izpeldināti” šķidrā slāpeklī, kura temperatūra ir mīnus 196 Celsija grādi. Zemā temperatūra aptur visu bioloģisko aktivitāti embrijā, tomēr pēc tā atkausēšanas ir iespējams šos procesus atkal iedarbināt.

Embrijam potenciāli var kaitēt dažādi ārēji faktori, piemēram, saules radiācija var izkļūt cauri nerūsējošā tērauda vai alumīnija konteineriem, kur atrodas sasaldētais embrijs, un laika gaitā sabojāt DNS. Tiesa, vajadzētu simtiem gadu, lai tas notiktu, raksta “Live Science”.

Pierādījumi liecina, ka nepastāv nekāda atšķirība veselībā starp bērniem, kas piedzimuši uzreiz, un tiem, kuru embriji bijuši sasaldēti, rakstīts pētījumā, kas publicēts zinātniskajā žurnālā “Reproductive Sciences”.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: