Kremli biedē Prigožina ambīcijas. “Vagner” karš ar Krievijas Aizsardzības ministriju Foto: AP/EPA/Scanpix, TVNET kolāža

TVNET

TVNET

2023. gada 13. marts 13:28

Turpinoties kaujām Bahmutā, konflikts starp algotņu grupējumu “Vagner” un Krievijas Aizsardzības ministriju sasniedzis līdz šim augstāko punktu. Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu un Ģenerālštāba vadītājs Valērijs Gerasimovs cenšas savaldīt “Vagner” vadītāju Jevgēniju Prigožinu, kura politiskās ambīcijas liek nervozēt Kremlim, liecina ASV Kara studiju institūta (ISW) analīze.

https://eccd6f34a143eeaee78855ffe1bd4c19.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html

Līdz Krievijas 2022.gada 24.februāra iebrukumam Ukrainā Prigožins bija visai enigmātiska personība. Lai gan bija zināms, ka bijušā “Putina pavāra” pārziņā ir Kremļa neoficiālās aktivitātes – Krievijas dezinformāciju izplatošās “troļļu fermas” un algotņu grupējums “Vagner” -, viņš turējās ēnā. Tas mainījās, kad “Vagner” algotņi aktīvi iesaistījās mēģinājumos ieņemt Bahmutu. Prigožins pēdējo nedēļu laikā daudzkārt publiski sūdzējies, ka “vagneriešiem” tiekot liegta munīcija, kas noved pie lieliem zaudējumiem kaujas laukā. Viņš aicinājis krievus izdarīt spiedienu uz Krievijas armiju un pat apsūdzējis Šoigu un Gerasimovu nodevībā. Vēl nesen Prigožins grupējumā “Vagner” vervēja ieslodzītos (lēsts, ka algotņu bandā tika savervēti ap 40 000 ieslodzīto), taču februārī to pārtrauca. Domājams, ka tagad cietumniekus vervē Krievijas Aizsardzības ministrija.

Analītiķi uzskata, ka Prigožins gaidīja, ka aplenkuma draudu dēļ Ukrainas spēki aizies no Bahmutas. Prigožins pat piedāvājis Ukrainas prezidentam Volodimiram Zelenskim martā dot divas dienas Ukrainas karavīru atvilkšanai no Bahmutas.

“Krievijas militārā pavēlniecība, iespējams, pieļauj lielus “Vagnera grupas” zaudējumus Bahmutā, lai vienlaikus gan noplicinātu Prigožina ietekmi [Kremlī], gan arī ieņemtu pilsētu uz “Vagner” kaujinieku rēķina,” 12.marta ziņojumā pieļauj ISW.

https://experience-eu.piano.io/checkout/offer/show?displayMode=inline&containerSelector=.ylo&templateId=OTSPZ2Y7T2DC&offerId=OFDA1L3L8VML&formNameByTermId=%7B%7D&hideCompletedFields=true&showCloseButton=false&checkoutFlowId=CFIOKGGSMXLI&experienceId=EXQF8LMN45C3&widget=offer&iframeId=offer-0-TVBkS&url=https%3A%2F%2Fklik.tvnet.lv%2F7730870%2Fkremli-biede-prigozina-ambicijas-vagner-kars-ar-krievijas-aizsardzibas-ministriju&parentDualScreenLeft=-8&parentDualScreenTop=-8&parentWidth=1366&parentHeight=643&parentOuterHeight=744&lang=et_EE&aid=tvJwkAWOpe&pianoIdUrl=https%3A%2F%2Fid-eu.piano.io%2Fid%2F&userProvider=piano_id&userToken=&customCookies=%7B%7D&hasLoginRequiredCallback=true&initMode=context&width=767&_qh=0bb4ac7e07

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: