Arī Lielbritānija aizliedz “TikTok” lietošanu valdības telefonos

TVNET/LETA

TVNET/LETA

2023. gada 16. marts 17:41

TikTok.
TikTok. Foto: Ascannio/Shutterstock

Lielbritānijas valdības kabineta ministrs Olivers Daudens ceturtdien pavēstīja, ka drošības apsvērumu dēļ valdības mobilajos telefonos nedrīkst atrasties Ķīnas uzņēmumam piederošā video koplietošanas lietotne “TikTok”, Londonai šādi sperot līdzīgus soļus, kādi jau īstenoti ASV un Eiropas Savienībā.

Ministrs parlamentam sacīja, ka aizliegums stājas spēkā nekavējoties un attiecas uz visiem valdības ministru un ierēdņu izmantotajiem darba telefoniem un citām ierīcēm.

Aizliegumu viņš raksturoja kā “piesardzības pasākumu” un norādīja, ka tas neattiecas uz privātajiem telefoniem un ierīcēm.

“Ņemot vērā īpašo risku saistībā ar valdības ierīcēm, kurās var būt sensitīva informācija, ir gan apdomīgi, gan proporcionāli ierobežot atsevišķu lietotņu izmantošanu, sevišķi attiecībā uz lietotnēm, kur glabājas liels datu daudzums un kur tiem iespējams piekļūt,” Daudens sacīja britu likumdevējiem.

Pērn Lielbritānijas parlaments izdzēsa savu “TikTok” profilu, kas bija iecerēts, lai uzrunātu gados jaunāku auditoriju. Tas notika tikai dažas dienas pēc tā izveidošanas, likumdevējiem šajā sakarībā paužot bažas.

Platforma “TikTok” pieder Ķīnas uzņēmumam “ByteDance”.

Rietumos nerimst bažas par to, kādā mērā Ķīnai ir piekļuve lietotāju sensitīvajiem datiem visā pasaulē, tomēr “TikTok” uzņēmuma vadība līdz šim noliegusi, ka Pekinai būtu jelkāda kāda kontrole vai piekļuve.

Tiesa gan, novembrī “TikTok” atzina, ka dažiem darbiniekiem Ķīnā ir piekļuve Eiropas lietotāju datiem.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: