“Politico”: Ķīnas uzņēmumi piegādā Krievijai ieročus

TVNET/LETA/DW

TVNET/LETA/DW

2023. gada 17. marts 08:15

Foto: Reuters / Scanpix

Ķīnas uzņēmumi piegādājuši Krievijai vismaz tūkstoti triecienšauteņu, kā arī dažāda veida munīciju un iekārtas, kas izmantojamas karadarbībā, ceturtdien vēsta tīmekļa izdevums “Politico”.

https://72949ea2bee13a43e74b4df547b9e64b.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html

Pamatojoties uz muitas datu apkopošanas programmas “Import Genius” sniegto informāciju, “Politico” secina, ka vismaz viens no šiem uzņēmumiem ir saistīts ar Ķīnas valdību.

Viens no lielākajiem Ķīnas bruņojuma ražotājiem “China North Industries Group” 2022.gadā nosūtījis Krievijas uzņēmumam “Tehkrim” triecienšautenes CQ-A, kas ir ASV ražoto triecienšauteņu M16 kopija. Dokumentos šie ieroči reģistrēti kā medību bises.

Intervija ⟩ “Tāds Putins – bijis nebijis.” Ķīnas loma Krievijas karā pret UkrainuĶīna nākusi klajā ar savu . ASV sola reaģēt, ja Ķīna sāks apbruņot Krieviju. Taču nekas no tā nepalīdzēs apturēt asinsizliešanu Eiropā, uzsk…klik.tvnet.lv

Pagaidām gan nav pierādījumu, ka šīs triecienšautenes krievi būtu izmantojuši karā pret Ukrainu,

taču frontē jau manīti ķīniešu lidroboti DJI, kurus ražo ASV sankciju sarakstā iekļautais uzņēmums “Da-Jiang Innovations Science & Technology”.

Krievija saņēmusi arī Ķīnā ražoto lidrobotu rezerves daļas. 12 kravas ar akumulatoriem un videokamerām krieviem nosūtītas caur Apvienotajiem Arābu Emirātiem.

Savukārt 12 tonnas bruņuvestu 2022.gada nogalē Krievijā nogādātas caur Turciju, vēsta “Politico”.

Tomēr saskaņā ar pieejamo informāciju Ķīna pagaidām nepiegādā Krievijai lielu skaitu ieroču, kas būtu izmantojami karā pret Ukrainu.

Tajā pašā laikā Maskava no Pekinas saņem divējādā pielietojuma preces, tas ir iekārtas, kuras iespējams pasūtīt, izmantojot parastos tirdzniecības kanālus, bet pēc tam izmantot militāriem mērķiem.

Šis ir pirmais apstiprinājums, ka Ķīna piegādā Krievijai triecienšautenes un bruņuvestes, kā arī turpina piegādāt lidrobotus un to rezerves daļas.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: