Gandrīz pusi no Eiropas Savienības teritorijas apdraud sausums

TVNET/LETA/AFP

TVNET/LETA/AFP

2022. gada 18. jūlijs 23:04

Mežu ugunsgrēks Spānijā.
Mežu ugunsgrēks Spānijā. Foto: ISABEL INFANTES/REUTERS

Eiropas Komisijas (EK) pētnieki pirmdien brīdināja, ka gandrīz pusei Eiropas Savienības (ES) teritorijas pašlaik draud sausums.

Eiropas Komisijas Kopīgais pētniecības centrs savā jūlija ziņojumā norāda, ka 46% ES teritorijas ir pakļauti brīdinājuma līmeņa sausumam un 11% atrodas trauksmes līmenī, un kultūraugi jau cieš no ūdens trūkuma.

Vissmagāk cietusi Itālija, un Po upes baseins valsts ziemeļos piedzīvo visaugstāko iespējamo sausuma līmeni, paziņoja ES.

Spānijā ūdenskrātuvju apjoms pašlaik ir par 31% mazāks nekā desmit gadu vidējais rādītājs, savukārt Portugālē ūdens hidroelektroenerģijas ražošanai ir puse no vidējā līmeņa iepriekšējos septiņos gados.

ES pētnieki arī brīdināja, ka ūdens trūkums un spēcīgais karstums samazina ražas Francijā, Rumānijā, Spānijā, Portugālē un Itālijā.

Laika prognozes paredz tādu pašu laikapstākļu turpināšanos, saasinot jau tā “ļoti kritisko situāciju”, kas vēl smagāk ietekmēs lauksaimniecību, enerģētiku un ūdensapgādi, teikts ziņojumā.

Eiropas dienvidos plosās mežu ugunsgrēkiNerimstoties nepieredzētajam karstumam un gaisa temperatūrai pārsniedzot 40 grādus pēc Celsija, Eiropas dienvidos turpina plosīties savvaļas…www.tvnet.lv

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: