No staļļa Čehijā nozagts Čečenijas vietvalža Kadirova sacīkšu zirgs

TVNET

TVNET

2023. gada 9. marts 21:10

1

Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: MUSA SADULAYEV/AP

Čehijas policija ievāc informāciju par nozagtu sacīkšu zirgu, kas pieder Čečenijas vietvaldim Ramzanam Kadirovam. Gandrīz 20 tūkstošus mārciņu vērtais zirgs piektdienas vakarā nozagts netālu no Čehijas galvaspilsētas Prāgas esošā staļļa, ziņo Apvienotās Karalistes dienas laikraksts “The Guardian”.

“The Guardian” norāda, ka Kadirovs zirgu iegādājās Dubaijā 2012. gadā. 

Dzīvnieks iepriekš tika uzskatīts par vienu no labākajiem sacīkšu zirgiem pasaulē, karjeras laikā tas laimestos nopelnījis vismaz vienu miljonu eiro. 2014. gadā zirgam tika liegts piedalīties sacīkstēs, tā laimesti tika iesaldēti, jo Kadirovs tika pakļauts Eiropas sankcijām pēc Krievijas agresijas Ukrainā.

Kadirovs ir tuvs Krievijas prezidenta Vladimira Putina sabiedrotais un dedzīgs Krievijas kara Ukrainā atbalstītājs.

“Es uztraucos, ka Zazou varētu nonākt nepareizās rokās. Kā tas notika? Kur bija apsardze?” savā kontā ziņapmaiņas vietnē “Telegram” raksta Kadirovs, piebilstot, ka zirga patiesā vērtība esot “vismaz 10 miljoni dolāru”.

Pēc nevalstiskās organizācijas “Transparency International” datiem Kadirovam pieder vismaz 128 sacīkšu zirgi, kas iepriekšējos gados sacensībās bija laimējuši vairāk nekā 1,5 miljonus dolāru.

Kadirovs paziņo par plāniem veidot savu militāro algotņu grupējumuČečenijas vietvaldis Ramzans Kadirovs savā kontā ziņapmaiņas programmā “Telegram” paudis apņēmību veidot savu militāro algotņu gru…www.tvnet.lv

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: