Jā, protams, arī es reizēm mēdzu produktus pirkt spontāni, bet parasti man ir viena lielā iepirkšanās diena – trešdiena vai ceturtdiena. Es teiktu tā – man parasti galvā ir divas trīs receptes, kuras es noteikti gribu uztaisīt. Mans princips, pēc kura plānoju maltītes un veidoju iepirkumu sarakstu, ir vistiešākajā veidā saistīts ar sezonām Latvijā. Piemēram, vasarā man galdā ir visi svaigie dārzeņi. Ja ir cūku pupu sezona – centīšos vairāk gatavot cūku pupas, ja ir tomātu sezona – tomātus; ziemā tie ir ķirbji un pastinaki.

Lai mainītu domāšanu ilgtspējas virzienā, mums ir jāizvēlas sezonas produkti un no tiem arī jāgatavo.

Pēc tāda principa es arī plānoju maltītes. Tātad vasarā uz galda ir viss, kas pieejams vasaras augļu un dārzeņu sarakstā.

Saimnieko gudri: samazini izmestās pārtikas daudzumuKurš gan nav izjutis kaunu, kad atver ledusskapi un milzīgs apjoms pārtikas ir jāizmet? Gadiem vecu mērču burciņas, nedēļu ledusskapī atstāt…receptes.tvnet.lv

Pērkot produktus receptēm, protams, kaut kas vienmēr paliek pāri, jo tie bieži vien ir iepakoti lielākā iepakojumā, nekā vajadzīgs vienai ēdienreizei. Tāpēc es pēc tam no visiem pārpalikumiem gatavoju maltītes. Un tas nebūt nenozīmē, ka mēs vienmēr ēdam sautējumus, kuros ir samests viss iespējamais. To var darīt ļoti radoši, atklājot fantastiskas receptes un jaunas maltītes. Tas arī ir mans primārais princips izmestās pārtikas apjoma samazināšanai. Un, protams, otrs ir tas, ka cenšos nepirkt par daudz.

Mēs pērkam tikai tik, cik vajag, nevis vairāk, jo ir labāka cena. Agrāk ņēmu to, kam bija atlaides un divreiz vairāk, bet beigās es to otro pusi izmetu. Tas bija pirms gadiem septiņiem, tagad tā vairs nav.

https://798951813122ff483022862ee65c40dd.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html

https://798951813122ff483022862ee65c40dd.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html

Ja tev ir jāizvēlas starp diviem sastāva ziņā līdzvērtīgiem produktiem, vai iepakojumam ir nozīme?

Jā, es pavisam noteikti pievēršu uzmanību pārtikas iepakojumiem! Ļoti žēl, ka Latvijā it īpaši eco produkti tiek bagātīgi sapakoti. Skumjā realitāte ir tāda, ka iepakojumu izvēle mums ir ļoti maza. Ja es gribu eco pārslas, man ir divas izvēles iespējas, un vienas no tām ir jāņem. Šobrīd esmu Francijā, ieeju veikalā, un tur ir septiņu vai astoņu veidu eco pārslas, es varu izvēlēties, kurš iepakojums man patīk labāk un ir dabai draudzīgāks. Mūsu tirgū esam drusku tā kā ieslodzīti, jo mums nav daudz iespēju manevrēt, bet iepakojumam ir nozīme, jā, un veikalā ar to ir grūtāk.

Ja eju uz tirgu, ņemu līdzi savus traukus un tajos arī lūdzu iepakot produktus, tā mazinot paliekošo iespaidu, kādu iepakojums atstāj uz mūsu dzīvi, jo tā ir daudz par daudz.

Ja kāds vēlas spert pirmos soļus ceļā uz pārdomātāku iepirkšanos un pārtikas izmantošanu, ar ko tu viņam ieteiktu sākt?

Ejot uz veikalu vai tirgu, vai vienalga, kur dodamies iepirkties, ir jāveido saraksts ar receptēm, ko vēlamies pagatavot – brokastīs, pusdienās, vakariņās, ko nu katram vajag. Tad pēc šī saraksta arī iepērkamies un esam ceļā uz domāšanas maiņu.

“Es vēlos turpmāk dzīvot, nemetot ārā pārtiku.” Tā ir mana mantra, ko iesaku katram sev atgādināt.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: