Signe Meirāne: Cilvēki pērk daudz vairāk produktu, nekā spēj apēst

TVNET

TVNET

2021. gada 8. jūlijs 13:08

Foto: Photographer Andrejs Zavadskis

Šķiet prātam neaptverami, ka mūsdienās, kad arvien vairāk domājam par atkritumu šķirošanu un samazināšanu, aptuveni trešdaļa no pasaulē saražotās pārtikas joprojām tiek izmesta atkritumos. Signe Meirāne jau kopš žurnāla un portāla “Četras Sezonas” laikiem ir ieguldījusi krietnu artavu Latvijas sabiedrības izglītošanā, ne tikai iedvesmojot biežāk gatavot mājās un izvēlēties sezonālus vietējās izcelsmes produktus, bet liekot aizdomāties arī par to, kā mūsu ikdienas izvēles un paradumi ilgtermiņā ietekmē veselību un vidi. 

https://798951813122ff483022862ee65c40dd.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html

Signe joprojām nepagurstoši turpina veikt šo misiju, cenšoties aizklauvēties līdz sabiedrības apziņai caur savām pavārgrāmatām, blogu Storyaboutfood un Rimi Gardēžu kustību. Sarunā uzzinājām viņas domas par to, kādēļ joprojām neapdomīgi metam ārā pārtiku, izmantojam tik daudz plastmasas maisiņu, un kā mainīt iesīkstējušos paradumus ilgtspējas virzienā?

Latvijā ik gadu atkritumos nonāk trešdaļa saražotās pārtikasLatvijā ik gadu atkritumos nonāk aptuveni trešdaļa saražotās pārtikas, un vairāk nekā pusi atkritumos izmet mājsaimniecības, diskusijā par s…www.tvnet.lv

Aptauja

Cik bieži tev nākas izmest pārtikas produktus vai maltītes pārpalikumus?

  • Vairākas reizes nedēļā
  • Reizi nedēļā
  • Pāris reizes mēnesī
  • Gandrīz nekad, es iepērkos un gatavoju apdomīgi

Aptaujā piedalījās 352 cilvēki

Šo vietni aizsargā reCAPTCHA, un tiek piemērota Google konfidencialitātes politika un pakalpojumu sniegšanas noteikumi.

“The Economist” publicētajā Pārtikas ilgtspējas indeksā (Food Sustainability Index) starp 67 pasaules valstīm atrodama arī Latvija. Diemžēl ne labākajā – 39 vietā, kamēr Igaunija ir 24. Ko mēs darām nepareizi?

Tā lielākā problēma, ko mēs darām nepareizi, – mēs aizvien tiecamies pēc ļoti daudziem ārvalstu produktiem, mums ir bezmaz vai kults, kas aizsākās 90. gados, – viss no ārzemēm ienākošais ir daudz labāks. Cilvēki joprojām novērtē, ka viņi var nopirkt ārvalstu produktus. Ceļojot pa Eiropu un pasauli un salīdzinot, kā tas notiek citās valstīs, tur ļoti attīsta paši savējos produktus, un arī paši cilvēki atbalsta savējo produkciju. Tas ir daudz augstākā līmenī svarīgi, nekā nopirkt ārvalstu produktu. Otrkārt,

cilvēki aizvien dzīvo tādā kā ilūzijā, ka ilgtspējīgas dzīvošanas jautājumi mūs neskar, jo mēs esam zaļākā valsts pasaulē, tāpēc varam atļauties lietot ļoti daudz maisiņu, mest ārā pārtiku un daudz ko citu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: