Tas arī būtu jāmaina vairākos veidos, pirmkārt, valdības līmenī: mums ir jāaizliedz plastmasas maisiņu bezmaksas izsniegšana tirgū – vietā, kur iepērkas liela daļa Latvijas tautas. Protams, arī veikalos, bet es teiktu, ka būtu jāsāk ar tirgu, jo ir fenomenāli, ceļojot pa Eiropu, redzēt visus tos mazos tirgus, kuros plastmasas maisiņus neviens nedod, bet Latvijā plastmasas maisiņus dod, un cilvēki ņem un ņem, un ņem.

Ja lopkautuvēm būtu stikla sienas, mēs visi būtu veģetāriešiVidei draudzīga un ilgtspējīga domāšana kļūst arvien populārāka. Cilvēki atsakās no gaļas, rūpējoties par ekoloģiju un vēloties mazināt lopk…www.tvnet.lv

Vēl viens punkts – diemžēl padomju laiku un pagātnes dēļ mums visu laiku kaut ko gribas – šķiet, ka šodien ir jānopērk vairāk, jo rītdien nepietiks. Rezultātā cilvēki pērk daudz vairāk produktu, nekā spēj apēst. Ir ļoti svarīgi mainīt domāšanu. Nav jāpērk vairāk tikai tāpēc, ka ir labāka cena. Ir jāpērk tik, cik vajag. Jo rīt arī būs. To, protams, ir ļoti grūti mainīt, bet tas ir jādara. Un vēl – dzīvot ilgtspējīgi nenozīmē dzīvot kā omītēm un dīvaiņiem, tas ir pilnīgi normāli.

Zinu cilvēkus, kuri uzskata, ka ilgtspējīga dzīvošana ir no sērijas “ko es tagad krāšu maisiņus un iepakojumus, foršāk ir izmest, jo tikai omītes krāj un mazgā maisiņus”.

Gluži mazgāt varbūt nevajag, bet mums jāskatās uz priekšu un jādomā par šiem jautājumiem. Ņemt līdzi maisiņu uz veikalu vairs nav omītes gājiens, tās ir rūpes par planētu.

Pārtikas iegāde tavā ģimenē noteikti nav spontāns, bet gan plānots pasākums. Pastāsti vairāk par saviem iepirkšanās paradumiem. Pēc kāda principa plāno maltītes un sastādi iepirkumu sarakstu?

https://798951813122ff483022862ee65c40dd.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: