Astronauti veiksmīgi nolaižas okeānā.
Astronauti veiksmīgi nolaižas okeānā. Foto: Wikimedia Commons

Nākamajās “Apollo” misijās moduļiem tika veikta virkne uzlabojumu un izmaiņu. Tika pievienota vēl viena skābekļa tvertne, kas bija domāta tikai apkalpes vajadzībām. Tika izolēti tvertņu vadi un fēni, kā arī no tām aizvākti termostati un izmainīta apsildāmā caurule. Nolaišanās modulis tika aprīkots ar bateriju, bet komandmodulis ar rezerves ūdens maisiem.

Runājot par astronautiem, Heiss tika nozīmēts kā “Apollo 19” misijas vadītājs, tiesa, šī un divas citas misijas tika atceltas NASA budžeta samazināšanas dēļ.

1982. gadā Svaigerts tika ievēlēts ASV Kongresā, tomēr kampaņas laikā viņam tika diagnosticēts kaulu vēzis un viņš nomira, vēl pirms paspēja dot zvērestu.

1994. gadā Lovels un žurnālists Džefrijs Klūgers kopā uzrakstīja grāmatu “Lost Moon: The Perilous Voyage of Apollo 13” par Lovela astronauta karjeru, kurā galvenokārt fokusējās uz “Apollo 13” misijā piedzīvoto.

Laika gaitā radītas daudzas filmas un grāmatas, kurās atspoguļoti dramatiskie notikumi “Apollo 13” misijas laikā, tomēr zināmākā, visticamāk, ir augstākminētā Holivudas filma.

Raksts tapis sadarbībā ar “LMT Viedtelevīziju”.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: