Foto: publicitātes

Vienlaikus no modes nekur nepazuda greznība un elegance. Izstādē varēs gūt priekšstatu gan par itāļu modes dzīvespriecīgo košumu Emilio Puči (Emilio Pucci) un Irēnas Galicinas (Irene Galitzine) dizainētajos tērpos, gan novērtēt piegriezuma meistaru Kristobala Balensjagas (Cristóbal Balenciaga), Žaka Heima (Jacques Heim) un Antonio Kastiljo (Antonio Castillo) tērpus, kas demonstrē augstās modes tehnisko meistarību un izdomu. Tāpat izstādē pārstāvēti ASV dizaineri, tostarp Džefrijs Bīns (Geoffrey Beene), Oļegs Kasini (Oleg Cassini), inovatīvais ready-to-wear uzņēmums “Malcolm Starr” un citi.

Izstādē apskatāmie 46 tērpi, kā arī daudzie aksesuāri no Modes muzeja krājuma ļauj gūt priekšstatu gan par raksturīgākajiem desmitgades futūristiskajiem siluetiem, gan par krāsu un rakstu daudzveidību. Tāpat izstāde atklāj, kā 60. gados roku rokā sadzīvoja valkāšanai gatavā apģērba attīstība un augstās modes izmantotās sarežģītās šūšanas tehnikas, kā augstvērtīgi dabisko šķiedru audumi eksistēja turpat līdzās neilonam, akrilam un krimplēnam. Izstādē aplūkojamie eksponāti iegādāti specializētās interneta izsolēs un rūpīgi restaurēti muzeja darbnīcā.

Izstādes ietvaros apmeklētājiem ir iespēja iejusties 60. gados, pielaikojot stilizētus šīs desmitgades tērpus. Kā vienmēr, izstādi papildina arī atbilstošs skaņu celiņš.

Modes muzejs Rīgā, Grēcinieku ielā 24, durvis vēra 2016. gada oktobrī. Muzejs ir privāts, to vada arhitekte Natālija Muzičkina, muzeja īpašniece. Gadu gaitā muzejs ir sarīkojis desmit izstādes (“Lēciens nākotnē. 60. gadu mode” ir muzeja vienpadsmitā izstāde), kā arī organizējis desmitiem lekciju, nodarbību, semināru un pat teātra izrādes. Muzejam ir arī tiešsaistes grāmatu veikals, kas piedāvā izdevumus par modi un stilu.

Muzeja darba laiks: katru dienu no 11.00 līdz 18.00 (vasaras sezonā, no 15. maija līdz 30. septembrim – no 11.00 līdz 19.00).

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: