Laiks, kad nogalināt sniega cilvēku drīkstēja tikai pašaizsardzības nolūkos

TVNET

TVNET

2023. gada 27. marts 00:00

Foto: Pixabay

1950. gados jetiju jeb sniega cilvēku medības bija ļoti populāras. 1951. gadā alpīnists Ēriks Šiptons pēc ekspedīcijas Everestā pārveda noslēpumainas fotogrāfijas, kurās redzami dīvaini pēdu nospiedumi. 1954. gadā uz Himalajiem tika nosūtīta īpaša alpīnistu un zinātnieku komanda, kuras uzdevums bija sadzīt rokā mistisko radījumu. Nekas prātīgs no šīs ekspedīcijas gan neiznāca, tomēr tas neatturēja piedzīvojumu meklētājus censties pierādīt jetija eksistenci.

https://ad9c0659b233a4d142d050316e187464.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html

Lūk, tieši tāpēc ASV valdība 1959. gadā nežēloja laiku, lai šiem medniekiem atgādinātu, ka atrastu jetiju nošaut nedrīkst. Tas ļauts tikai gadījumā, ja noslēpumainais radījums medniekam uzbrucis. Valdības dokumentā, kas datēts ar 1959. gada 10. decembri, izklāstīti noteikumi, kas jāievēro, medījot jetiju Nepālā.

Vispirms jau tas nebija par velti. Potenciālajiem medniekiem vajadzēja iegūt Nepālas valdības atļauju un samaksāt 5000 rūpiju (mūsdienās aptuveni 1000 eiro). Tikai pēc atļaujas saņemšanas mednieks drīkstēja doties kārotajā piedzīvojumā.

Foto: NARA

Dokuments arī paredzēja, ka Nepālas valdībai pieder visi potenciālie mednieka atrastie pierādījumi par jetija eksistenci. Ja gadījies uzņemt jetija fotogrāfiju, arī tā tūdaļ nododama valdības rīcībā. Presei fotogrāfiju drīkstēja nodot tikai tad, ja to apstiprinājusi Nepālas valdība. Te nu nemaz nerunāsim par gadījumu, ja jetiju izdevies sagūstīt.

Jetiju nedrīkstēja nošaut, ja vien tas netiktu darīts pašaizsardzības nolūkos. Jetiju medību mērķis nebija iegūt trofejas, bet gan nest pienesumu zinātnē.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: