Kā izvairīties no saslimšanas ar 2. tipa cukura diabētu?

Egoiste

Egoiste

2018. gada 14. novembris 21:02

2

Foto: depositphotos.com

2. tipa jeb dzīves laikā iegūtais cukura diabēts ir viena no izplatītākajām slimībām pasaulē. Tas mēdz piezagties nemanāmi un neatgriezeniski maina veselību un labsajūtu. Atšķirībā no 1. tipa cukura diabēta 2. tipa cukura diabētu bieži ir iespējams novērst paša spēkiem. Aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Mārīte Šukele uzver, ka mūsdienās 2. tipa cukura diabēts piemeklē arvien jaunākus cilvēkus, un sniedz padomus, kā rīkoties, lai mazinātu saslimšanas risku.

https://759532b0d09649dc5f5a0a88381d1a4b.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html

“2. tipa cukura diabēts ir vielmaiņas slimība, kuras rezultātā ķermenis nepareizi izstrādā insulīnu. Līdz ar to insulīns organismā var būt nepietiekamā daudzumā, tas var būt normāls vai pat paaugstināts, taču ir traucēta insulīna izmantošana šūnās un saglabājas augsts cukura līmenis asinīs. Cukura diabētu nevar novērst, tikai samazinot vai izslēdzot no ēdienkartes saldumus. Lai izvairītos no saslimšanas, jānodrošina apstākļi, kuros organisms varētu normāli veikt tam paredzētās funkcijas,” skaidro farmaceite.

#1 Uzturēt normālu ķermeņa svaru

Normāls ķermeņa svars uzlabo insulīna racionālu izmantošanu organismā. Savukārt liekais svars tiek uzskatīts par galveno riska faktoru cukura diabēta attīstībā gan sievietēm, gan vīriešiem. Ķermenim aptaukojoties, palielinās tauku šūnu izmēri un skaits, kas apgrūtina glikozes iekļūšanu šūnās, līdz ar to nepieciešams arvien vairāk insulīna – aizkuņģa dziedzeris to nespēj saražot vajadzīgajā daudzumā. Līdz ar pastiprināto nepieciešamību pēc insulīna mainās vielmaiņa un organisms sāk funkcionēt nepareizi. Cukura diabēta attīstības risku tāpat nosaka arī tauku izvietojums ķermenī. Ķermeņa augšdaļas aptaukošanās (ābolveida aptaukošanās) palielina 2. tipa cukura diabēta attīstības risku vairāk nekā ķermeņa gurnu daļas (bumbierveida) aptaukošanās.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: