Jāsaka gan, pastāv uzskats, ka 2005. gada konklāvā, kurā par pāvestu tika ievēlēts Benedikts XVI, Francisks balsojumā esot palicis otrais.

Par viņu attiecībām 2019. gadā ir uzņemta mākslas filma “Two popes” (“Divi pāvesti”) ar Entoniju Hopkinsu Benedikta un Džonatanu Praisu Franciska lomā. Jāatzīmē, ka bijušais pāvests Benedikts XVI nomira pavisam nesen, pagājušā gada 31. decembrī, būdams 95 gadus vecs.

Atbalsta minoritātes un nožēlo baznīcas grēkus

Pāvests Francisks ir publiski atbalstījis seksuālo minoritāšu kopienu un kritizējis likumus, kas nosaka kriminālatbildību par viendzimuma attiecībām. Katoļu baznīcas galva uzsvēra, ka būt homoseksuālam nav noziegums. Viņš norādīja, ka žēlastības trūkums sabiedrībā arī ir grēcīgs, uzsverot, ka “Dievs mūs mīl tādus, kādi mēs esam”.

Tāpat arī viņš izteicis nožēlu, ka baznīcas vadība nespēja aizsargāt bērnus no garīdznieku pāridarījumiem. Tas notika pēc, tam, kad īpaši izveidota izmeklēšanas komisija atklāja, ka Francijā kopš 1950. gada no katoļu garīdznieku seksuālajiem noziegumiem ir cietuši 216 000 bērnu.

Veselības likstas un baumas par atkāpšanos

Pēdējos gados Franciskam grūtības rada sāpošie ceļi, un viņš arvien biežāk spiests pārvietoties ratiņkrēslā. Ik pa laikam izskan minējumi, ka viņš, iespējams, sekos sava priekšgājēja Benedikta piemēram un arī paziņos par atkāpšanos no amata.

2022. gada jūlijā pēc sešu dienu vizītes Kanādā pāvests pavadošajiem žurnālistiem lidmašīnā pateica, ka viņam nešķiet, ka spēj turpināt ceļot tādā tempā, kā pāvesti to mēdz darīt. Lai gan viņš uzsvēra, ka nav domājis par atkāpšanos, tomēr, pēc viņa teiktā “šīs durvis ir atvērtas”. Viņš arī piebilda, ka tas nebūt nav kas neparasts – labprātīga pāvesta atkāpšanās no amata.

Tomēr, neskatoties uz veselības likstām un skandāliem, pāvests turpina vadīt katoļu baznīcu un nest cerību ticīgajiem visā pasaulē.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: