
2023. gada 25. marts 00:00
/nginx/o/2023/03/23/15215257t1h43f8.png)
Nule apritējusi desmitgade, kopš Horhe Mario Bergoljo no Argentīnas kļuvis par Romas pāvestu, mērojot garu un piedzīvojumiem bagātu ceļu no ķīmijas laboranta darba līdz pasaulē pazīstamākās reliģiskās kopienas vadītājam, kas ienesa jaunas vēsmas senajā institūcijā, vēsta kanāls “National Geographic”.
Francisks ir bijis oriģināls ne tikai sava pāvesta vārda izvēlē, bet arī citos jautājumos. Viņš ir pirmais jezuītu ordeņa pārstāvis, kā arī pirmā persona no dienvidu puslodes un arī Amerikas, kura ievēlēta par pāvestu. Jāpiemin, ka Francisks ir arī pirmais Romas katoļu baznīcas vadītājs pēdējos 1200 gados, kurš nav eiropiešu izcelsmes.
2016. gadā pasaule tika pārsteigta – Francisks kļuva par pirmo pāvestu, kuram izveidots konts sociālajā tīklā “Instagram”. Jau pirmajās 12 stundās kopš pāvesta profila publiskošanas tam sekot sāka vairāk nekā miljons ”Instagram” lietotāju, kas tobrīd bija jauns rekords.
Francisks ir arī pirmais Romas katoļu baznīcas galva, kas novadīja misi Arābijas pussalā.
Uz dievkalpojumu Apvienoto Arābu Emirātu galvaspilsētā Abū Dabī stadionā 2019. gadā bija ieradušies 120 000 cilvēku.
Raidījuma “Dumpinieks pāvests: Desmit cerību gadi” pirmizrāde gaidāma sestdien, 25. martā plkst. 22.00 kanālā “National Geographic”. Tajā skatītājiem būs unikāla iespēja uzzināt par Franciska paveikto šajā sarežģītajā desmitgadē, kā arī par izaicinājumiem, ar kuriem viņam nācies saskarties.
Izsitēja darbs naktsklubā
Horhe Mario Bergoljo dzimis 1936. gada 17. decembrī Argentīnas galvaspilsētas Buenosairesas Floresas rajonā, itāļu izcelsmes imigranta Mario Hosē Bergoljo un Redžinas Marijas Sivori ģimenē. Topošais pāvests bija vecākais no pieciem bērniem. Tēvs bija dzelzceļa darbinieks, savukārt māte rūpējās par atvasēm un ģimenes pavardu.
Atbildēt