Pierādīts: citplanētieši enerģiju varētu iegūt no melnajiem caurumiem

TVNET

TVNET

2020. gada 29. jūnijs 09:10

54

Melnais caurums
Melnais caurums Foto: EPA/Scanpix

Laboratorijas eksperimentos zinātnieki pierādījuši 50 gadu senu teoriju par to, ka citplanētiešu civilizācijas varētu izmantot melnos caurumus enerģijas ražošanā. 

https://ad086bbb503746ee40928e1075744b30.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html

Vairāk nekā pirms pusgadsimta britu fiziķis Rodžers Penrouzs teoretizēja, ka no melnā cauruma varētu iegūt enerģiju, iemetot tā ergosfērā – jeb melnā cauruma notikumu horizonta ārējā slānī – objektu, raksta “UPI”.

Objektam būtu veikli jāsadalās divās daļās, kad viena no tām iekrīt melnajā caurumā, bet otra nonāk atpakaļ pie mums. Spriežot pēc Penrouza teorijas, tādā veidā atgūtā objekta puse būtu ieguvusi enerģiju. 

Tiesa, ne visi citplanētieši varētu paveikt šo sarežģīto manevru. Ja tie vēlētos iegūt enerģiju no melnajiem caurumiem, tad viņiem būtu jābūt ārkārtīgi augsti attīstītiem. 

1971. gadā, divus gadus pēc tam, kad Penrouzs publicēja savu teoriju, cits fiziķis Jakovs Zeldovičs paziņoja, ka šo ideju varētu pārbaudīt uz Zemes, izmantojot izliektos gaismas viļņus, kas pareizajā ātrumā atstarojas no cilindra virsmas. Zeldovičs apgalvoja, ka fenomens, ko sauc par “rotācijas Doplera efektu”, liks atstarotajiem gaismas viļņiem būt apveltītiem ar papildu enerģiju. 

Zeldoviča teorija netika pārbaudīta daļēji tāpēc, ka tehnoloģiski nebija iespējams radīt cilindru, kas rotētu ar miljardiem apgriezienu sekundē lielu ātrumu. 

https://ad086bbb503746ee40928e1075744b30.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: