Var jau būt, ka šī lieta patiešām bija tikai apmulsuša, pubertātes pārņemta tīņa bēgšana no mājām. 

Teorijas par Emanuelas Orlandi pazušanu 

Sazvērestību teorija par turku grupējumu nav vienīgā intriģējošā teorija, kas saistīta ar Emanuelas Orlandi pazušanu un iespējamo nāvi. Vatikāna reliģiskie spēki un mafija bija visbiežāk pieminētie Emanuelas pazušanas vaininieki.  

Mafijas teorijas lielākoties saistītas ar Romas kriminālo sindikātu, kas zināms kā “Banda della Magliana”, kuru vadīja Enriko de Pedis. Teorija ir tāda, ka sindikāts Vatikāna bankai aizdeva lielu naudas summu, tomēr banka to nespēja atdot. Rezultātā mafija nolaupīja Emanuelu, lai tādā veidā dabūtu savu naudu atpakaļ. 

Vairāki anonīmi zvanītāji šo teoriju apstiprināja, turklāt de Pedisa kādreizējā draudzene apgalvoja, ka viņš viņai stāstījis, ka patiesi nolaupījis Emanuelu. Tiesa, nopietnus pierādījumus tam pat pēc gangstera mītnes pārmeklēšanas policija neatklāja.  

Emanuela Orlandi
Emanuela Orlandi Foto: SIPA/Scanpix

Izskatās, ka “Pelēko vilku” teorijai pamatā ir vairāk pierādījumu. Proti, grupējuma loceklis Mehmets Ali Adža 1981. gada 13. maijā centās nogalināt pāvestu Jāni Pāvilu II, šaujot uz viņu četras reizes. Tomēr atentāts viņam neizdevās un viņš tika nekavējoties notverts. 

Vairāki anonīmi zvanītāji policijai ziņoja, ka turku teroristi cer Emanuelu iemainīt pret Adžu. Kāds zvanītājs, kurš tika nodēvēts par Amerikāni (sava akcenta dēļ), pat identificēja pirmos zvanītājus kā savas organizācijas dalībniekus un stāstīja par plānu iemainīt Emanuelu pret Adžu 20 dienu laikā. Par spīti tam, Vatikāns to neuztvēra nopietni, tāpēc nekādas tālākas darbības netika veiktas. 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: