Basku piperade

Basku kultūras pamatā ir ēdiens un viss, kas saistīts ar to. Basku restorāni slavu iemantojuši ne vien ar izsmalcinātām receptēm, bet arī ar produktu svaigumu. Šai tautai nav pieņemts ēst marinētus, sālītus vai saldētus produktus, tāpat arī necep, bet visu sautē vai vāra. Baski uzskata, ka jāēd sezonai atbilstoši svaigi produkti un jāizmanto iespējami mazāk garšvielu, jo tās, viņuprāt, vajadzīgas, lai “glābtu nekvalitatīvus produktus”.

Par nacionālo lepnumu viņi uzskata kārtaino pīrāgu gato bask un piperadi – to gatavo no sīpoliem, zaļās paprikas, tomātiem, kam pievieno sarkanos piparus (pareizi veidots ēdiens atkārto basku nacionālā karoga krāsas – sarkanu, zaļu un baltu).

Foto: nblx/Shutterstock

Kur nobaudīt: Ja vēlies nobaudīt basku tradicionālo virtuvi, ar airBaltic lido uz Bilbao un apmeklē restorānu “Casa Rufo”.

Madrides sautējums

Viens no kreftīgākajiem, garšām bagātākajiem un neparastākajiem spāņu ēdieniem ir Madrides sautējums (cocido madrileño). Šim ēdienam ir daudz sastāvdaļu: turku zirņi, cūkas stilbi, vistas gaļa, kūpināta desa, asinsdesa, gaļas frikadeles, kāposti, sīpoli, zaļās pupiņas, rīsi, bekons, šķiņķis, sviests un ķiploki. Pēc gandrīz trīs stundu gatavošanas tiek iegūta ļoti garda maltīte, kas ir tik sātīga, ka pēc tās nobaudīšanas ēst negribēsies līdz pat vakaram.

Foto: AS Foodstudio/Shutterstock

Kur nobaudīt: Ja vēlies nobaudīt šo Madrides pavāru meistarstiķi, dodies uz restorānu “Casa Carola”. Uz Madridi no Rīgas var nokļūt ar aviokompāniju airBaltic.

https://4e3a7406fdc190270329e37242083fd9.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: