Kur nobaudīt: Klasisku paelju iesakām nogaršot Valensijas piekrastes restorānā “La Pepica”. Uz Valensiju no Rīgas var nokļūt ar aviokompāniju airBaltic.

Kartupeļu tortija jeb spāņu omlete

Spāņu tortija pirmo reizi rakstos pieminēta 1817. gadā. Saskaņā ar leģendu, kāds nabadzīgs Navarras iedzīvotājs spāņu ģenerālim pagatavojis sātīgu omleti no produktiem, ko varējis atrast savā mājā. To klāsts bija visai pieticīgs: kartupeļi, sīpoli un dažas olas, taču vienkāršais ēdiens ģenerālim iegaršojies, un drīz vien vienkāršā recepte iemantojusi plašu popularitāti.

Foto: VasiliyBudarin/Shutterstock

Kur nobaudīt: Mūsdienās tradicionālo kartupeļu tortiju var nogaršot vai pat nopirkt lielveikalā katrā Spānijas pilsētā – no Seviļas un Barselonas, līdz pat Spānijas salām. Tā, piemēram, izcili gardu klasisko spāņu kartupeļu omleti gatavo Tenerifes gastrobārā “El Cilantro”. Uz šo Spānijas salu no Rīgas var aizlidot ar aviokompāniju airBaltic.

Kataloniešu kulta deserts

Spānijas Katalonijas puses gardums “crema catalana” ir ļoti līdzīgs franču “creme brulée”. Izrādās, par desertu strīdas arī paši spāņi un franči – pēdējie uzskata, ka spāņi viņiem “nozaguši” brilē, sākot to gatavot pa savam, savukārt spāņi apgalvo pretējo, proti, ka ideju “nozaguši” tieši franči. Šo desertu galvenās atšķirības: “crema catalana” iebiezina ar kukurūzas cieti un aromatizē ar kanēli un nogatavina cepeškrāsnī, savukārt “creme brulée” tiek iebiezināts ar olu un aromatizēts ar vaniļu.

Foto: Jerome.Romme/Shutterstock

Kur nobaudīt: Lai nobaudītu patiešām izcilu “crema catalana”, no Rīgas ar Ryanair dodies uz Žironu un apmeklē šokolatēriju “Antiga”. Starp citu, šeit nobaudāmi arī ļoti gardi čurrosi.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: