Navarras piķa melnie kalmāri

Kalmāru taustekļi darvas melnā mērcē sākumā var mulsināt šim skatam nesagatavotu tūristu, bet, sadūšojoties nogaršot šo neparasto ēdienu, visas bailes pazudīs kā nebijušas. Kalmāriem bagātīgu garšu piešķir olīveļļā sautēti sīpoli, ķiploki, pētersīļi un Kajēnas pipari, bet galvenais noslēpums ir kalmāru tinte, kas piešķir ēdienam raksturīgo melno krāsu. Kontrastam iesakām pasūtīt glāzi labi atdzesēta baltvīna, un izbaudīt karalisku maltīti.

Foto: Ramon grosso dolarea/Shutterstock

Kur nobaudīt: Ja vēlies ļauties šim garšu piedzīvojumam, dodies teju uz jebkuru Pamplonas krodziņu.

Tapas – spāņu iecienītās uzkodas

Viens no izplatītākajiem gardumiem ir tapas, par ko pat Spānijā nav vienotas versijas, kas tās īsti ir. Tapu variācijas ir visdažādākās un katrai Spānijas pilsētai sava. Tas, kas vieno visas tapas, ir to pasniegšanas veids – tās tiek servētas pirms maltītes un vienmēr kopā ar vīnu. Kā tapas nereti tiek pasniegtas olīvas dažādās eļļās un ar pildījumiem, ceptas garneles, pipari, ceptas mīdijas, kalmāru gredzeni, anšovi etiķī, čorizo desas gabaliņi, zivs gabaliņi, spāņu vītinātā šķiņķa (jamon) šķēlītes  un daudz kas cits.

Foto: alicja neumiler/Shutterstock

Kur nobaudīt: Spānijā tapas ir tik populāras, ka ik uz stūra ir atrodami īpaši tapu bāri. Bāri tiek atvērti vien ap pulksten sešiem vakarā, jo tapas ir paredzēts ēst vakariņās. Izvēle ir ļoti plaša, bet mēs kā pārbaudītu vērtību iesakām Barselonas tapu bāru “Bodega Biarritz 1881”.  Barselona ir viens no tūristu iecienītākajiem galamērķiem, kas no Rīgas ir vien trīsarpus stundu lidojumā, lidojot ar airBaltic vai Ryanair.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: