Kāpēc dažiem cilvēkiem no alkohola kļūst sarkana seja?

Apollo.lv

Apollo.lv

2017. gada 19. jūlijs 10:28

Foto: PantherMedia / Scanpix

Daudziem zināmi cilvēki, kuru seja, lietojot alkoholu, kļūst izteikti sarkana, lai gan viņi nav nokautrējušies, apdeguši saulē vai nosvīduši. Iemesls šādam stāvoklim ir tā saucamā sarkšanas reakcija, ko izraisa alkohols (alcohol flush reaction), un tas nevēsta neko labu, raksta izdevums «Mirror».

Lai arī alkohols nav īpaši vajadzīgs un noderīgs cilvēka organismam, tomēr glāze sarkanvīna vakarā vai pinte alus pēc kārtīga fiziska treniņa var nākt par labu cilvēka organismam.

Neskatoties uz to, ir jābūt uzmanīgiem, jo robeža starp glāzi vīna vai pinti alus un vairākām degvīna glāzītēm pēc kārtas ir ārkārtīgi šaura. Turklāt alkohola pārmērīga lietošana ir īpaši bīstama cilvēkiem, kas alkohola ietekmē cieš no sarkšanas.

Izdevuma «Tech Insider» publicētajā video izklāstīts, ka blakusefekti alkohola lietošanai ir dažādi – sākot no sarkšanas un nelabas dūšas un beidzot ar galvassāpēm un traucētu sirdsdarbību. Nepatīkamos blakusefektus izraisa acetaldehīds – kancerogēna un toksiska viela, ko satur alkohols.

Parasti, alkoholam nonākot aknās, tas tiek pārvērsts acetātā, kas ir nekaitīgs cilvēka veselībai, tomēr tiem, kas cieš no sarkšanas, aknas nespēj pienācīgā ātrumā acetaldehīdu acetātā pārvērst, un tas organismā saglabājas ievērojami ilgāk.

Šiem cilvēkiem ir lielākas iespējas piedzīvot alkohola izraisītas veselības problēmas gan alkohola lietošanas brīdī, gan vēlāk dzīvē.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: