Krievijas ardievas kosmosam; Veba teleskops meklēs “Planētu X”Foto: Reuters / Scanpix

Evija Hauka

Evija Hauka, TVNET | Klik žurnāliste

2022. gada 13. augusts 00:02

4

Molekulas planētu atmosfērās, Visuma pirmsākumus, milzu planētas, Zemes līdzinieces un, kas zina, varbūt pat noslēpumaino “Planētu X” jeb  9. planētu. To visu tuvākajās desmitgadēs pētīs Džeimsa Veba teleskops – pasaulē jaudīgākā un dārgākā kosmiskā observatorija. Par izrāvienu kosmosa izpētē, ko iezīmē Veba teleskopa pirmie attēli, kosmosa ekonomiku, Mēness “apdzīvošanu”, uz kuru mērķtiecīgi virzāmies, un apdraudējumu, ko kosmosa pētījumiem rada Krievija, saruna ar IT speciālistu, astronomijas entuziastu, žurnāla “Zvaigžņotā Debess” redkolēģijas locekli Raiti Misu.

https://8fca3c75ac5de3621df0093eadb69948.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html

Jau vairāk nekā 20 gadus nav bijusi diena, kad visi cilvēki atrastos uz Zemes. Starptautiskajā kosmosa stacijā (SKS) vienmēr ir apkalpe. Nu tas kādā brīdī var beigties. Kad Krievija izstāsies no SKS, būs jautājums par stacijas nākotni, jo puse moduļu pieder Krievijai. Arī Krievijas pilotējamo lidojumu nākotnes aina rādās bēdīga. Šobrīd ir vairāk jautājumu nekā atbilžu.

Latvijas uzņēmums Eventech, kas ražo augstas precizitātes taimerus, bija iesaistīts Roskosmos un Eiropas Kosmosa aģentūras kopīgā projektā, kurā tika izstrādāts Mēness nolaišanās kosmiskais aparāts. Nu šis projekts ir pilnībā izbeidzies.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: