Pētījumā vēstīts, ka šādas zondes varētu būt izveidotas tā, ka astronomi tās nespēj pamanīt. Tās vienkārši būtu pārāk mazas.

Citplanētiešiem varētu būt interese pētīt akmeņainas Saules sistēmas planētas ar atmosfēru. No attāluma Venera, Zeme un Marss izskatās visai interesantas planētas. Zemi citplanētieši varētu īpaši iekārot, jo šeit ir šķidrs ūdens.

Paši citplanētieši pat varētu neatrasties uz mātes kuģa. Varbūt tie vispār vairs neeksistē, mātes kuģim peldot cauri visumam bez kapteiņa.

Lielākā daļa zvaigžņu ir veidojušās miljardiem gadu pirms Saules. Apdzīvota planēta, uz kuras saimnieko inteliģenta dzīvība, zondes visā kosmosā varētu sūtīt jau ilgi pirms Zemes rašanās. Šīs zondes varētu joprojām darboties – pat tad, ja to radītāji jau sen vairs neeksistē.

Kopš Lēbs pirmo reizi ieminējās, ka Oumuamua varētu būt citplanētiešu kosmosa kuģis, viņš izpelnījies skarbu kritiku no saviem kolēģiem. Kādā pētījumā, kas 2019. gadā publicēts zinātniskajā žurnālā “Nature Astronomy”, rakstīts: ideja, ka Oumuamua Zemes tuvumā ir nosūtīts ar mērķi, ir provokatīva un nepamatota.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: