Bulgārijas gatavošanas tradīcijas ir ļoti atšķirīgas valsts klimatisko apstākļu dēļ. Bulgāru ēdienkartē kā uzkodas dominē salāti, un virtuvē liela nozīme ir arī piena produktiem. Bulgārija ir slavena arī ar savām zupām, piemēram, auksto zupu taratoru (tarator).
Taratora ir bulgāru aukstā zupa, kas pagatavota no bulgāru jogurta, gurķiem, ķiplokiem, sasmalcinātām dillēm, saulespuķu eļļas, valriekstiem un nedaudz ūdens vai ledus.

Tiem, kuri ar auksto zupu ir uz jūs, jāizmēģina bulgāru tradicionālā shkembe chorba – barojošā un Bulgārijā ļoti populārā zupa, kas gatavota no liellopa spēķēm. Piena pievienošana piešķir bagātīgajam buljonam krēmīgu garšu. Sarkanvīna etiķis un tādas garšvielas kā paprika, čili, melnie pipari un ķiploki nodrošina burvīgu aromātu. Bulgārijā šī zupa ir pazīstama arī kā lielisks līdzeklis pret paģirām.
Burgasa ir lielisks atvaļinājumu galamērķis jebkurai gaumei – saulainā Bulgārijas ostas pilsēta atrodas pašā Melnās jūras krastā un būs īsts atradums ikvienam kārtīgas atpūtas cienītājam. Skaistas pludmales, elpu aizraujošas vēstures liecības, un, protams, gardā bulgāru virtuve – Burgasā ir viss, lai ceļojums būtu izdevies! Lido no Rīgas uz Burgasu ar airBaltic vai izmanto tūroperatoru Novatours un Tez Tour ceļojumu piedāvājumus.
Horvātija
Arī Horvātijas virtuvē valda dažādība, un tā ir zināma kā reģionu virtuve, jo katram Horvātijas reģionam ir savas atšķirīgas kulinārijas tradīcijas.
Kontinentālajai virtuvei vairāk raksturīgi ēdiena gatavošanai izmantot speķi un tādas garšvielas kā melnie pipari, paprika un ķiploki.
Piekrastes reģiona virtuvei ir līdzības ar grieķu un itāļu (īpaši venēciešu) virtuvi. Te tiek izmantota olīveļļa, dažādi garšaugi un garšvielas, piemēram, rozmarīns, salvija, lauru lapa, oregano, majorāns, kanēlis, krustnagliņas, muskatrieksts, kā arī citrona un apelsīna miziņa.
Izmēģini crni rižot – melno risoto! Šo melno, gandrīz biedējošā izskata ēdienu var nobaudīt visā Horvātijā, taču tradicionāli tas nāk no Horvātijas piekrastes zonām.

Zemnieku gatavošanas tradīciju pamatā ir vairāku pamatsastāvdaļu (graudaugi, piena produkti, gaļa, zivis, dārzeņi, rieksti) un gatavošanas veidu (sautēšana, grilēšana, grauzdēšana, cepšana) variācijas, savukārt buržuāziskā virtuve ietver sarežģītākas tehnikas un selekcionētu produktu izmantošanu.
Gaļas izstrādājumi ir daļa no Horvātijas kulinārijas tradīcijām visos reģionos.
Visas šīs dažādās garšas var izbaudīt kādā no Horvātijas galamērķiem, uz kuriem lidojumus no Rīgas nodrošina airBaltic, – Dubrovnikā, Rijekā vai Splitā!
Serbija
Atšķirībā no citām Balkānu valstīm vēsturiski serbu ēdieni ir radušies no ganību paražām, kas ietvēra aitu turēšanu kalnu augstienēs, attiecīgi, priekšroka tika dota lopkopībai, nevis dārzeņu audzēšanai. Serbu virtuve ir bagāta ar dzīvnieku izcelsmes produktiem un pamata graudiem – kukurūzu, kviešiem un auzām.
Par Serbijas tradicionālo ēdienu uzskata sarmu – jauktu (cūka un liellops) malto gaļu ar rīsiem, pildītu kāpostu lapās.

Savukārt par serbu tradicionālo dzērienu tiek uzskatīta rakija – Balkānu brendijs. Tas ir spēcīgs destilēts alkoholisks dzēriens izgatavots no dažādiem augļiem, populārākais no tiem ir slivovica (plūmju dzēriens).
Izgaršo to Serbijas galvaspilsētā Belgradā – tā neatstās vienaldzīgus gan vēstures un mākslas cienītājus, gan arī aktīvas naktsdzīves piekritējus. Lidojumi šajā jaunajā maršrutā no Rīgas ar airBaltic plānoti no 16. maija.
Atbildēt