Pentagona pārstāvis: citplanētieši mūs varētu izspiegot ar sīkām zondēm

TVNET

TVNET

2023. gada 24. marts 00:00

Foto: Reuters/ScanPix

Vai pastāv iespēja, ka kaut kur Saules sistēmā lidinās citplanētiešu kosmosa kuģis, ar sīkām zondēm izspiegojot planētas? Hārvarda Universitātes zinātnieks un Pentagona pārstāvis saka, ka jā.

https://692dd1eead0fb77cbb7a37ddb89c6383.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html

Pētījuma melnrakstā abi pētnieki raksta, ka mūsu Saules sistēmā varētu eksistēt ārpuszemes izcelsmes kosmosa kuģis, ar “pieneņpūkām” jeb sīkām zondēm izzinot savu apkārtni, gluži kā cilvēks ar savām zondēm pēta sev apkārt esošās planētas.

Hārvarda Universitātes astronoms Avi Lēbs un Pentagona pārstāvis Šons M. Kērkpatriks sava pētījuma uzmetumu publicēja 7. martā. Tas nav oficiāls Pentagona dokuments un ir radīts sadarbībā ar ASV Aizsardzības departamentu. Pagaidām pētījumu nav recenzējuši citi zinātnieki.

Lēbs ir pazīstams ar savu darbu starpzvaigžņu objekta Oumuamua pētniecībā. Cigāra formas objektu astronomi pirmo reizi pamanīja 2017. gadā, sākotnēji domājot, ka tā ir komēta. Tiesa, tā garenā forma, “astes” trūkums un fakts, ka objekts virzās prom no Saules, lika noraidīt komētas teoriju. Vēlāk Lēbs izvirzīja teoriju, ka Oumuamua ir citplanētiešu kosmosa kuģis.

Sešus mēnešus pēc Oumuamua pietuvošanās Zemei uz mūsu planētas nogāzās aptuveni metru diametrā liels starpzvaigžņu meteorīts. Lai arī tas nav saistīts ar Oumuamua, tomēr lika Lēbam aizdomāties.

Šī dīvainā sakritība viņu iedvesmoja radīt teoriju par to, ka visumā eksistē mākslīgi radīts objekts, kas potenciāli varētu būt citplanētiešu mātes kuģis. Pietuvojoties Zemei un citām planētām, no tā atdalās sīkas zondes, kas paredzētas planētu pētīšanai.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: