Rumānija

Rumānijas virtuvē jūtama izteikta daudzveidība, tanī pašā laikā tā saglabā savu raksturu. Rumānijas virtuvi galvenokārt ietekmējusi turku un vairāku Eiropas valstu virtuve. 

Rumāņu ēdienu pamatā ir dārzeņi, graudaugi, augļi, medus, piens, piena produkti, gaļa un medījumi.

Arī mămăligă ir bieži sastopams ēdiens Rumānijas ēdienkartē – tā ir no kukurūzas miltiem gatavota putra, līdzīga polentai. 

Foto: Shutterstock

Bet desertā izmēģini papanași – fritētus virtuļus, kas gatavoti ar biezpienu un pasniegti ar krējumu un ievārījumu.

Rumānijas galvaspilsētu Bukaresti mēdz dēvēt par “mazo Parīzi”, un tas nav bez iemesla! Ļaujies pilsētas kontrastu šarmam un bagātajai vēsturei vai dodies gastronomijas un dizaina piedzīvojumā vienlaikus, izbaudot tradicionālo rumāņu virtuvi un vīnus, apvienojot ar neierastu restorānu, krodziņu un kafejnīcu interjera un dizaina apskati. Lidojumus jaunā maršrutā no Rīgas uz Bukaresti no 1. maija sāks aviokompānija airBaltic.

Melnkalne

Tik mazai valstij kā Melnkalne tradicionālā virtuve ir ļoti bagātīga. Tā atšķiras arī ģeogrāfiski; piekrastes zonā ir Vidusjūras ietekmes, piemēram, jūras veltes, bet kalnu reģionā baudāmas sātīgākas maltītes ar senām tradīcijām.

Par Melnkalnes tradicionālo ēdienu tiek uzskatīta Brav u Mlijeku – jēra gaļa, kas gatavota pienā. Tāpat melnkalnieši īpaši lepojas ar Njeguši šķiņķi (Njegusi prosciutto) – šo gaļu var raksturot kā neticami tumšas cūkgaļas krāsas un intensīvas garšas kombināciju, kas liek justies tā, it kā jūs patiesi izjustu greznības garšu. 

https://503d7d18572e93f0f66f11b4c247a829.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html

Oriģinālais šķiņķis tiek iegūts kaltēs, kurām ir metru biezas akmens sienas. Šī unikālā Njeguši šķiņķa gatavošanas procesā, kas ilgst 15 dienas, ir nepieciešama īpaša sāls no piekrastes pilsētas Ulciņas un dižskābardis, lai gaļu kūpinātu uz nelielas uguns dienas laikā un pēc tam žāvēta naktī. 15. sālīšanas dienā gaļu nomazgā un pēc tam saspiež ar ūdens pilnām mucām.

Melnkalnes skaistā pilsēta Tivata apbur ar savu grezno promenādi, gleznainiem piekrastes skatiem un jahtu piestātni. Šeit ir izcils restorānu piedāvājums, plašas iepirkšanās un izklaides iespējas

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: