Lielbritānija, ASV, Kanāda, Japāna un Francija izveido aliansi kodoldegvielas piegādes ķēžu attīstīšanai

LETA/DPA

LETA/DPA

2023. gada 16. aprīlis 18:10

2

Foto: AP/Scanpix

Lielbritānija, ASV, Kanāda, Japāna un Francija izveidojušas aliansi, lai veidotu kopīgas kodoldegvielas piegādes ķēdes.

Par alianses izveidošanu tika paziņots G7 valstu klimata un enerģētikas ministru divu dienu sanāksmē Saporo, Japānas ziemeļos.

Šīs iniciatīvas mērķis ir izspiest Krieviju no starptautiskā kodolenerģijas tirgus, paziņoja Lielbritānija.

Piecas valstis izmantos savas civilās kodolenerģijas nozares, lai mazinātu Krievijas ietekmi pār piegādes ķēdēm un ierobežotu Krievijas prezidenta Vladimira Putina iespējas finansēt karu Ukrainā.

G7 brīdina par smagām sekām tiem, kas palīdz Krievijai apiet sankcijasG7 valstu virtuālajā samitā, kuram pievienojās arī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenkis, piektdien izskanēja stingrs brīdinājums valstīm,…www.tvnet.lv

Lielbritānijas enerģētikas drošības ministrs Grānts Šapss sacīja, ka Londona devusi lielu ieguldījumu centienos atbalstīt Ukrainu, sakaut Putinu un nodrošināt, ka nedz viņš, nedz kāds viņam līdzīgais vairs neiedomājas, ka var šantažēt pasauli enerģētikas jomā.

“Šis ir nākamais svarīgais solis, lai, apvienojas ar citām valstīm, parādītu Putinam, ka Krievija vairs nav gaidīta, un stiprinātu mūsu globālo energoapgādes drošību, izmantojot uzticamu starptautisku kodoldegvielas piegādi no drošiem avotiem,” sacīja ministrs.

Vienošanās stiprinās arī Lielbritānijas kodolenerģijas nozari, palīdzot tai ceļā uz enerģētisko neatkarību un samazinot elektrības rēķinus, norādīja Enerģētikas ministrija.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: