5 patiešām iespaidīgas apskates vietas Antālijā un tās apkaimē

TVNET

TVNET

2023. gada 27. aprīlis 00:01

Foto: everst/Shutterstock

Vareni kanjoni, gleznaini ezeri, noslēpumainas seno pilsētu drupas, mūsdienīgi atrakciju parki un ieliņas, kur joprojām jaušams senās Osmaņu impērijas gars – to visu var redzēt un piedzīvot, dodoties atvaļinājumā uz Turcijas pilsētu Antāliju, kur saule spīd 300 dienas gadā un peldēšanās sezona ilgst no maija līdz pat novembrim. Izvēloties atpūtai šo kūrortu, nošausi divus zaķus ar vienu šāvienu, apvienojot laiskošanos Antālijas slavenajās pludmalēs ar interesantām ekskursijām.

https://ae01059d4e120f9d79adb8dee704a849.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html

https://ae01059d4e120f9d79adb8dee704a849.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html

Neskatoties uz stereotipiem, ka Turcija atpūtniekiem piedāvā tikai “viss iekļauts” tipa atpūtu ar zvilnēšanu pie viesnīcas baseina vai pludmalē, šī valsts sniedz arī lieliskas iespējas apvienot pludmales brīvdienas ar interesantu apskates vietu apmeklēšanu. Lai tu zinātu, kur meklēt piedzīvojumus, sadarbībā ar “Novatours” ieteiksim iespaidīgākos un fotogēniskākos karstos punktus Antālijā un tās apkaimē

Augstākais kalnu kanjons Turcijā

Uz Turcijas augstāko (400 metri virs jūras līmeņa) un vienlaikus “instagramīgāko” kanjonu – Tazi kanjonu, kas atrodas Köprülü nacionālajā parkā, aptuveni divu stundu braucienā no Antālijas, – ir jādodas ne tikai pēc satriecošām fotogrāfijām, bet arī lai izbaudītu šīs vietas maģisko noskaņu un pabūtu vienatnē ar sevi. Varenā ainava ļaus tev nonākt citā realitātē, pārstāt domāt par ikdienas rūpēm un sajust savu pirmatnējo, brīvo garu.

Foto: Dmytro Buianskyi/Shutterstock

Lai paspētu izstaigāties, izbaudot neticamo dabu un izsmaržojot ciedru, egļu un subtropu ziedu reibinošo aromātu buķeti, šīs vietas apmeklējumam jāieplāno vismaz pāris stundas. Pēc pastaigas meža brīvdabas kafejnīcā varēsi iedzert gardu tēju, piekožot turku izslavēto gozleme pīrāgu.

https://ae01059d4e120f9d79adb8dee704a849.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html

Turcijas dziļākais ezers

Saldas ezera īpašo atmosfēru nav iespējams aprakstīt pāris vārdos – tā ir jāizbauda pašam. Šis krātera ezers, kurš ir divu stundu brauciena attālumā no Antālijas, ir dziļākais Turcijā (184 metri). Tas atrodas 1193 metru augstumā virs jūras līmeņa, un tā platība ir 4370 hektāri. Tirkīzzilā ūdens un sniegbalto krastu dēļ šo vietu bieži mēdz dēvēt par “turku Maldīvām”.

Un līdzība tiešām ir vērā ņemama, izņemot to, ka Saldas ezerā, atšķirībā no Maldīvām, nav iespējama relaksējoša pelde, vien pabradāšana pa mālaino krastu. Bet te var ļauties cita veida izklaidēm – uzziest ķermenim ar magniju piesātinātus ārstnieciskos mālus, pasēdēt krastā, baudot skaisto skatu, līdz tie nožūst, un pēc tam nomazgāties āra dušā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: