9 Kaukāza kulta ēdieni: galamērķi trīs viesmīlīgo valstu virtuves izgaršošanai

TVNET

TVNET

2023. gada 3. maijs 00:01

Foto: Tatevosian Yana/Shutterstock

Kaukāzieši teicienu “katrs ciemiņš ir Dieva sūtīts” saprot tieši – tiek klāti gari galdi, kuri teju vai lūst no ēdienu pārbagātības: hačapuri, kutabi, baklava, hinkaļi, plovs, hašs, dolmas, uz iesma cepta gaļa – to visu nav iespējams ne apēst, ne atcerēties. Šoreiz dosimies gastronomiskā ceļojumā uz Gruziju, Armēniju un Azerbaidžānu, lai tu jau šodien pat iedvesmotos par sava nākamā atvaļinājuma galamērķi izvēlēties kādu no viesmīlīgajām Kaukāza valstīm.

Sadarbībā ar lidostu “Rīga” aicinām iepazīt trīs Kaukāza valstu tradicionālo virtuvju meistardarbus un uzzināt, kurp lidot un kādas ēstuves apmeklēt, lai tos nobaudītu.

Gruzija

Gruzīni māk izbaudīt – sauli, ainavas, vīnu, kopābūšanu un, protams, ēdienu. Maltīte pie galda teju ik reizi pārtop mazās dzīrēs ar dziesmām un tostiem, un trīs vai četras stundas paiet nemanot. Ja vēlies baudīt patiešām autentisku gruzīnu virtuvi, tad meklē nelielus ģimenes restorāniņus.

Hačapuri

Zem skanīgā “segvārda” slēpjas pīrāgs ar bagātīgu siera pildījumu. Šie savdabīgie siera pīrāgi Gruzijā parasti tiek baudīti starp maltītēm. Katrā valsts reģionā ir sava hačapuri recepte: vienuviet hačapuri gatavo no rauga mīklas, citā – no kārtainās mīklas, turklāt arī sieru izvēle ir atšķirīga. Hačapuri atšķiras arī pēc izskata. Tie var būt gan apaļi, gan kvadrāta vai pusmēness formā.

Foto: k_samurkas/shutterstock

Vieni no populārākajiem ir Adžārijas reģiona tradicionālie hačapuri, kas izceļas ar īpaši bagātīgu pildījumu un neparastu formu – tā līdzinās laivai, kuras kraukšķīgās maliņas var nolauzt un iemērkt sulīgā olas, staipīga siera un kausēta sviesta pildījumā, izbaudot kumosu pēc kumosa.

Kur nobaudīt: Klasisku adžāru hačapuri iesakām nogaršot Batumi kafejnīcā “Retro”. Uz Batumi no Rīgas var nokļūt ar aviokompāniju airBaltic.

Mtsvadi

Daudziem Gruzijas virtuve maldīgi asociējas ar šašliku, bet pašiem gruzīniem šis vārds ir svešs. Jau kopš seniem laikiem Gruzijā uz atklātām oglēm grilēta gaļa tiek dēvēta par mtsvadi. Kaut Gruzijas atsevišķos reģionos vairāk iecienīts jēra vai aitas gaļas mtsvadi, tomēr biežāk to gatavo no cūkas.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: