Kur nobaudīt: Dolmu iesakām nogaršot Baku restorānā “Dolma”. Uz Azerbaidžānas galvaspilsētu no Rīgas var nokļūt ar aviokompāniju airBaltic. 

Kutabs

Kutabs ir viens no senākajiem azerbaidžāņu virtuves ēdieniem – plāns stingras mīklas plācenis ar pildījumu, kas pāris minūtes cepts uz sausas, karstas pannas. Tiek uzskatīts, ka tieši no azerbaidžāņu saimniecēm šo ēdienu savulaik aizņēmušies kaimiņi – kutaba “radinieki” ir turku goclemes, čerkesu halivas un mums labi zināmie Krimas tatāru čebureki.

https://www.instagram.com/p/CLoZBPXnM53/embed/?cr=1&v=14&wp=540&rd=https%3A%2F%2Fwww.tvnet.lv&rp=%2F7762160%2F9-kaukaza-kulta-edieni-galamerki-tris-viesmiligo-valstu-virtuves-izgarsosanai#%7B%22ci%22%3A3%2C%22os%22%3A39693%2C%22ls%22%3A6257%2C%22le%22%3A21069%7D

Kur nobaudīt: Ja vēlies nobaudīt šo azerbaidžāņu tradicionālās virtuves lepnumu, lido uz Baku un apmeklē restorānu “Sumakh”.

Plovs

Azerbaidžānas plovu nevajag salīdzināt ar citu tautu ploviem, jo tas ir pavisam citādāks. Interesanti, ka šajā valstī pastāv vairāk nekā četrdesmit dažādu plovu – jēra, vistas, žāvētu augļu un riekstu, pupiņu un citi. Īpaši krāšņs plovs izskatās, kad tiek gatavots, piemēram, ķirbī vai mīklas kažokā – šo versiju, kas ir viena no populārākajām Azerbaidžānā, dēvē par šaha plovu, jo tas pēc formas atgādina valdnieka kroni. Šaha plovam ir ne tikai neparasts nosaukums, bet arī īpaša gatavošanas maniere.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: