Somija

Karjalanpaisti jeb karēliešu sautējums ir populārākais ēdiens Somijā. Tas ir dzīvs mantojums, un daudziem somiem neatkarīgi no vecuma šis sautējums atsauc atmiņā nesteidzīgas ģimenes vakariņas.

Šim ēdienam ir dažādas variācijas, taču jāņem vērā divas būtiskas lietas – to gatavo no gaļas (cūka vai liellops, reizēm arī jērs). Otra svarīgā lieta – šis ēdiens tiek gatavots ļoti lēni, zemā temperatūrā. Sautējumu pasniedz ar vārītiem kartupeļiem vai biezeni. To mēdz pasniegt arī ar marinētiem gurķiem un brūkleņu ievārījumu. 

Foto: Shutterstock

No Rīgas uz Somiju var nokļūt uz trim galamērķiem – krāšņajiem Helsinkiem, kas tūristiem piedāvā apmeklēt Eiropas vecākos tirgus, nobaudīt lāča un brieža gaļu, kā arī degustēt vietējos kulinārijas izstrādājumus un baudīt bagātīgo kultūras un vēstures apskates objektu klāstu. Tāpat var aizceļot uz Tamperi – vienu no populārākajiem ģimenes ceļojumu galamērķiem, kā arī Turku – Somijas vēsturisko galvaspilsētu, kas pasaules slavu ieguvusi, pateicoties Turku arhipelāgam, kuru veido 20 tūkstoši salu, un plašam kultūras un vēstures objektu klāstam. Starp citu, tieši Turku izmēģini Turun Sinappi – tradicionālās somu sinepes, kuras sāka ražot Turku 1926. gadā. Tām ir četri veidi – väkevä (stiprās), mieto (maigās), tulinen (ugunīgās) un linnan sinappi (pils sinepes).

Lidojumus uz Helsinkiem veic airBaltic un Finnair, savukārt uz Tamperi un Turku var nokļūt ar airBaltic.

Norvēģija

Norvēģijas ēdieni, kas bagāti ar neapstrādātām, svaigām sastāvdaļām no Norvēģijas plašajiem kalniem un kristāla ezeriem, ir unikāla kulinārijas pieredze.

Daudzi no tradicionālajiem ēdieniem tiek gatavoti jau gadsimtiem ilgi. Šajā virtuvē dominē meža dzīvnieku gaļa un svaigas zivis.

Miljoniem cilvēku visā pasaulē regulāri bauda jūras veltes tieši no Norvēģijas. Norvēģija ir pazīstama ar saviem aukstajiem, dzidrajiem ūdeņiem, kas nodrošina ideālu dzīvotni neskaitāmām zivju sugām. Norvēģijā ir simtiem upju un ezeru, un tās piekraste piedāvā lielisku dziļūdens zveju.

Tørrfisk, žāvēta menca, gadsimtiem ilgi ir bijusi liela eksporta prece, un nesen tai pievienojās plaukstoša svaiga laša un Arktikas mencas nozare, ko sauc par skrei.

Foto: Shutterstock

Neaizmirsīsim arī Norvēģijas jūras velšu karali – karalisko krabi. Lai gan šie gardie krabji ir pieejami visā pasaulē, ceļojot uz Ziemeļnorvēģiju, varat tos baudīt, kad tie ir tikko nozvejoti.

Fårikål, tieši tulkots kā “jēra gaļa kāpostos”, ir norvēģu nacionālais ēdiens, kas jāizmēģina ikvienam. Lai arī šī ir vienkārša recepte, maltīte ir sātīga un sulīga, un to bieži pasniedz ģimenes svinībās vai nedēļas nogalē.

Lidojumus no Rīgas uz Norvēģijas galvaspilsētu Oslo veic airBaltic, Norwegian un Ryanair, uz Bergenu – airBaltic, savukārt uz Tronheimu – airBaltic un Norwegian.

Islande

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: