Kā zināms, viena no labākajām pieredzēm, apmeklējot jaunu valsti, ir arī vietējo ēdienu un dzērienu pasaules izzināšana, un tas jo īpaši attiecas uz Tunisiju. Gadsimtiem ilgu dažādu kulinārijas ietekmju rezultātā, sākot no romiešu un turku līdz franču un itāļu virtuvei, Tunisijas nacionālais ēdiens ir aizraujošs garšu karuselis, ko vēl neaizmirstamāku dara krāšņie, vietējo amatnieku darinātie trauki, kuros tas tiek pasniegts.

  • Vairāk par izklaides iespējām Tunisijā lasi šeit.

Kefalonija

Grieķijai piederošā Kefalonija ir lielākā no septiņām Jonijas salām. Visas Grieķijas salas pārsteidz ar savu neparasto skaistumu, un arī Kefalonija nav izņēmums – tā vilina ceļotājus ar izcilām pludmalēm, svaigo kalnu gaisu, brīnišķīgo dabu, seno arhitektūru, svētvietām un unikālām klinšu alām.

Kefalonijas reljefs ir kalnains, tādēļ aiz katra nākamā serpentīna līkuma acīm paveras elpu izraujoši skati: debeszila jūra, majestātiskas klintis, kā arī zaļas, mazas piejūras ciematu saliņas. Ainavu papildina olīvu un miršu birzis ar vējā trīsuļošām lapām, vīna dārzi un raibas piekrastes pilsētiņas, kuru piestātnēs pietauvotās sniegbaltas jahtas un zvejas laivas piešķir Kefalonijas vaibstiem īpašu šarmu.

Salas galvaspilsēta ir Argostoli pilsēta. Tikai 10 km attālumā no šīs apdzīvotās vietas atrodas starptautiska lidosta. Galvenie Kefalonijas kūrorti – Luxuri, Skala, Lassi ir izslavēti ar rosīgo naktsdzīvi un zeltainām pludmalēm. Te atrodamas pludmales katrai gaumei – no nomaļām un mežonīgām līdz ļoti trokšņainām un izklaidēm pārpilnām. Tā, piemēram, Myrtos pludmale tiek uzskatīta ne tikai par Kefalonijas salas, bet arī visas Grieķijas vizītkarti, jo savulaik ierindota pat pasaules 10 skaistāko pludmaļu sarakstā.

Foto: Shutterstock

Savukārt pludmale ar neparasto nosaukumu Xi (burts grieķu alfabētā), ir klāta ar pārsteidzošām sarkanoranžas krāsas smiltīm.

Daudzās pludmalēs pa dienu ir iespēja nodarboties ar dažādiem ūdens sporta veidiem, makšķerēt, noīrējot jahtu vai laivu, kā arī nirt piekrastes ūdeņos, bet vakarā, kad durvis ver bāri, krodziņi un restorāni, Kefalonijas kūrortos mutuļo īsta ballīšu noskaņa.

Karstākais laiks šajā reģionā novērojams augustā – ap 35ºC, kad lielu dienas daļu ir pārāk liela svelme, lai baudītu saules peldes, tādēļ kopumā Kefalonija ir lieliska vieta, kur ieplānot pludmales brīvdienas tieši rudenī – līdz pat oktobra vidum.

Neskumsti, ka vasara iet uz beigām, jo arī rudenī ir iespējams izbaudīt saulainu un siltu atvaļinājumu! 

Izdevīgus lidojumus uz izcilākajiem rudens galamērķiem meklē šeit

Raksts tapis sadarbībā ar Novatours.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: